Miks hakata Professionaalseks kliendiks?

1. augustil 2018 jõustuvad Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve (ESMA) uued nõuded seoses CFD-de kauplemise tingimuste pakkumisega Euroopa Liidus tegutsevate finantsorganisatsioonide jaeklientidele.

 

Finantsvõimenduse piirangud

Alates 30. juulist 2018. on maksimaalne finantsvõimenduse suurus kõigile uutele CFD positsioonidele piiratud vastavalt vara tüübile:

     
Instrumendid Professionaalsed
kliendid
 Jamüügi
kliendid
Suured valuutapaarid Suured valuutapaarid1:500 Suured valuutapaarid1:30
Mitte suured valuutapaarid, Kuld Mitte suured valuutapaarid, Kuld1:500 Mitte suured valuutapaarid, Kuld1:20
Suured Indeksid Suured Indeksid1:100 Suured Indeksid1:20
Kaubad, välja arvatud Kuld, mitte suured Indeksid Kaubad, välja arvatud Kuld, mitte suured Indeksid1:100 Kaubad, välja arvatud Kuld, mitte suured Indeksid1:10
CFD-d aktsiatele CFD-d aktsiatele1:20 CFD-d aktsiatele1:5
Krüptovaluutad Krüptovaluutad1:5 Krüptovaluutad1:2

Juhul kui teie kontol on avatud positsioone seisuga 30. juulil 2018. siis nende finantsvõimenduse väärtust ei muudeta ja marginaali nõuded jäävad samaks kuni nende positsioonide sulgemiseni. See reegel kehtib ka kontodele, mis on avatud CopyFX ja RAMM investeerimisplatvormis.

 

"Stop Välja" konto põhiselt

See funktsioon standardiseerib marginaali protsendi (50% minimaalsest nõutavast marginaalist), mille puhul teenuseosutajal on kohustus lõpetada üks või mitu avatud CFD positsiooni.

Professionaalsed
kliendid
 
Jamüügi
kliendid
 
 

Negatiivse Saldo Kaitse konto põhiselt*

Nüüdsest on kõigile kauplejatele garanteeritud negatiivse saldo kaitse. Ehkki see teenus on RoboMarketsi klientidele olnud saadaval juba pikka aega. Negatiivse saldo kaitse tagab, et kaupleja ei saa kaotada rohkem raha kui on tema kontol.

Professionaalsed
kliendid
 
Jamüügi
kliendid
 
 

Boonus programmi

RoboMarkets pakub oma klientidele parimaid promo pakkumisi finantsturgudel: Klassikaline boonus, Kasumi Osa Boonus, Cashback (Rebates), Kuni 10% konto saldost, VIP klient

Professionaalsed
kliendid
 
Jamüügi
kliendid
 
 

ICF liige

Küprose Investori Hüvitusfond (ICF) on organisatsioon, mis tagab CySEC-is registreeritud ettevõtete kindlustatud klientidele kompensatsiooni juhul kui ettevõtet ei ole ise suutelised raha välja maksma.

Professionaalsed
kliendid
 
Jamüügi
kliendid
 
ESMA uued nõuded ei mõjuta "Professionaalne Klient" kategooriat. Igal Ettevõtte kliendil on võimalus taotleda ümberklassifitseerimist vastavalt määratud kriteeriumitele.
* — Negatiivse saldo kaitse Professionaalsetele klientidele antakse juhtumi põhiselt. Ettevõttel jätab endale õiguse lõpetada NSK pakkumine konkreetsele kliendile.

Kuidas saada RoboMarketsis Professionaalseks Kliendiks?

Selleks, et saada Professionaalseks kliendiks peab teil olema vastav kogemus, teadmised ja kompetents, mida on vaja iseseisvalt investeerimisotsuste tegemiseks ja täpseks riskide hindamiseks, mida need otsused endaga kaasa toovad.

 

Läbi kvalifikatsiooni test

Saamakas Professionaalseks kliendiks peate saatma taotluse ümberklassifitseerimiseks ja läbima kvalifikatsiooni testi oma Liikmete Alas.

Edukalt kvalifikatsiooni testi läbimiseks peate vastama vähemalt kahele allolevale kriteeriumile:
  • Teie finantsinstrumentide portfelli suurus, mis sisaldab nii sularaha kui ka finantsinstrumente on üle 500,000 EUR-i.
  • Olete teinud suuri tehinguid vastaval turul keskmise tihedusega 10 (kümme) korda kvartalis viimase nelja (4) kvartali jooksul.
  • Olete töötanud või töötate finantssektoris vähemalt üks (1) aasta spetsialisti ametikohal, mis nõuab teadmisi kuidas tehinguid teha või kasutada teenuseid.
 

Meie spetsialistid võtavad teiega ühendust

Teie taotlus vaadatakse läbi nii kiiresti kui võimalik. Me võime võtta ühendust palumaks täiendavaid dokumente peale seda kui teie taotlus on töödeldud.

Dokumendid, mida on vaja kvalifikatsiooni testi läbimiseks:
  • Teie rahaliste vahendite mahu kinnitamine: pangakontod, maakleri kontode andmed (näiteks teie kauplemiskonto ajaloo väljavõte mistahes maaklerfirma juures), aruanded mis tahes muudest finantsorganisatsioonidest.
  • Kauplemiskogemuse kinnitamine: maakleri konto väljavõtted (näiteks teie kauplemiskonto ajalugu mõne forex maakleri juures) või sarnased dokumendid.
  • Kinnita oma finantsalast kogemust: CV, dokument sinu tööandjalt, LinkedIn profiili link, jne.

Ümberklassifitseerimise protseduuri läbimisega seotud dokumentide täieliku loetelu saab esitada taotluse korral.