Börsi kauplemissessioonide ajad

Hoolimata asjaolust, et tänapäeval tehakse finantsturgudel kauplemist enamasti internetis, peavad kauplejad teadma peamiste ülemaailmsete kauplemissessioonide ajakavasid.

Neli globaalset kauplemis sessioonide

Suurema osa aastast, esmaspäevast reedeni, töötavad finantsturud tavapäraselt - hindasid uuendatakse, samal ajal kui kauplejad kauplevad. Maailma eri osades toimuva ajavahe tõttu on kauplemispäev mugavalt jagatud 4 sessiooni: Aasia, Euroopa, Ameerika ja Vaikse ookeani piirkond.

Kuna kauplemisperioodid kattuvad üksteisega on üsna lihtne valida endale sobivaid kauplemis sessioonide.

Börsi kauplemisaegade ajakava. Ajavöönd on UTC+2 (Ida -Euroopa aeg, EET):

Börsi kauplemisaegadele viidates on tavapärane kasutada UTC ajavööndit – universaalaega. Serveriaeg RoboMarketsi terminalides erineb UTC-st 2 tunni võrra (UTC+2). Kui mitmed riigid lähevad kevadel üle suveajale (DST), suureneb erinevus (UTC+3).

RegioonLinnAvamineSulgemineBörs
AasiaTokyo2:0010:00TSE
Hongkong3:0011:00HKEX
Singapur2:0010:00SGX
EuroopaFrankfurt8:0016:00FWR
London9:0017:00LSE
AmeerikaNew York15:0023:00NYSE
Chicago16:0024:00CHX
Vaikse ookeani piirkond Wellington22:006:00ASX
Sydney22:006:00ASX

Aasia kauplemissessioon

See on esimene aktsiaturu avamine. Selle kauplemissessiooni ajal kaubeldakse väärtpaberitega, mis on noteeritud TSE (Tokyo), SGX (Singapur), HKSE (Hongkongi) börsidel. Näiteks Jaapani kuulsate autode ja elektroonika tootjate aktsiad, nagu Honda, Toyota, Canon, Casio, Sony jne.

Euroopa kauplemissessioon

Reeglina iseloomustab seda ajavahemikku suur hinnaliikumine alguses ja pärast lõunat, kui Euroopa kauplejad naasevad oma töökohale. Sessioon Frankfurtis algab kell 08:00 CET, Londonis aga kell 09:00 CET. Ajavööndite erinevuse tõttu on selgelt näha, millal Aasia sessioon lõpeb ja Euroopa algab. Euroopa sessiooni iseloomustab suurem volatiilsus.

Ameerika kauplemissessioon

Selle sessiooni algus on siis, kui Euroopa kauplejad oma tööpäeva lõpetavad ja see kahekordistab mõju: turul on nii Euroopa kauplejaid, kes lõpetavad oma tööpäeva, kui ka Ameerika kauplejaid, kes on äsja oma arvuti juurde jõudnud uue energia ja uute ideedega. Seetõttu on Ameerika sessioon nii aktsiaturgudel tuntud kui kõige aktiivsem ja agressiivsem.

See on parim hetk investeeringute tegemiseks NASDAQ ja NYSE börsidel noteeritud aktsiatesse, sealhulgas Apple, Twitter, Amazon ja teised ettevõtted.

Vaikse ookeani piirkonna kauplemissessioon

See sessioon algab Wellingtonis kell 18.00 UTC. Kell 20.00 UTC liitub sessiooniga Sydney. Vaikse ookeani sessioon on ainus, mis kattub kõigi teiste sessioonidega. Seda iseloomustab mõõdukas volatiilsus, kui selle aja jooksul ei toimu olulisi poliitilisi ja majanduslikke sündmusi.

KKK

Miks peaks kaupleja börs aukioloajat ajakava teadma?

Turul aja tõhusaks kasutamiseks peab kaupleja teadma kauplemise ajakava. Erinevate börs aukioloajat kauplemisajad on samad ja ajavahe tõttu saab kauplemist teha ööpäevaringselt. See on eriti oluline pideva automatiseeritud kauplemise jaoks.

Lisaks võivad vahetuskursid ja muud näitajad sama kauplemissessiooni erinevatel perioodidel oluliselt erineda. Iga kauplemis sessioonide nõuab ka eraldi strateegiat, seega peab iga kaupleja tegutsema kauplemise ajakava järgi.

Millal turud lõpetavad töö?

Kõik globaalsed turud on laupäeviti ja pühapäeviti ning pühade ajal suletud. Samuti võivad kauplemise ajakavad konkreetsete instrumentide puhul erineda. Värskeimat teavet puhkepäevade või muude põhjuste tõttu ajakavade eelseisvate muudatuste kohta leiad sellelt lehelt.