Ekspert Nõuandja (EA)

Algorithmic trading

Mõned kauplejad unistavad, et leiavad ideaalse kauplemisroboti, mis teeb nende jaoks kõvasti tööd. Loomulikult mitte kõik unistused ei täitu, kuid on täiesti võimalik kauplemine teatud määral automatiseerida. Ekspert Nõuandjaga kauplemine aitab sind selles.

Mis on algoritmiline kauplemine?

Finantsplatvormidel kauplemine ei toimi alati käsitsi. Kogenud kauplejad kasutavad sageli koodi ja spetsiaalse tarkvara abil loodud algoritme. Need mehhanismid aitavad avada ja sulgeda tehinguid vastavalt eelnevalt kehtestatud reeglitele, näiteks vastavalt aluseks olevale turuhindade liikumise punktidele.

Miks kasutada algoritmilist kauplemist?

Kui põhiparameetrid on täidetud, saab programm kaupleja nimel täita müügi- või ostutellimusi, välistades vajaduse oma strateegia elluviimiseks turgu jälgida. Seega saab kaupleja tegeleda pikaajalise investeerimisega, avada ja jälgida positsioone isegi siis, kui selleks aega pole. Seega muutub kauplemine vähem stressirohkeks ja mugavamaks - erinevalt kauplejast võib programm töötada 24/7.

Ekspert Nõuandja (EA)

Mis on EA?

Ekspert Nõuandja on spetsiaalne programm, mis täidab kauplejate juhiseid kauplemisterminalis ilma kaupleja osalemiseta. Kuna kõiki ülesandeid teostatakse terminalis automaatselt, nimetatakse programmi Mehaaniliseks Kauplemissüsteemiks (MTS) või Ekspert Nõuandjaks.

Kuidas Ekspert Nõuandjad töötab ja kui kasulik see on?

Skeem on väga lihtne: kaupleja lisab Ekspert Nõuandja maakleri serveriga ühendatud kauplemisterminalile ja seadistab Ekspert Nõuandja. Seejärel alustab Nõuandja kaupleja automaatselt kaupleja poolt kaupleja poolt etteantud strateegia järgi.

Ekspert Nõuandjad muudavad kauplejate elu finantsturgudel kauplemisel psühholoogiliselt mugavamaks. Nad ei pea tegema otsuseid iga minut ega pea tegema põhjalikku tehnilist ja fundamentaalset analüüsi: kõik vajalikud arvutused on programmis juba olemas.

Kus kasutada Ekspert Nõuandjat?

Ekspert Nõuandja arendamisega on algo aktsiatega kauplemine kasutajate seas populaarsust kogunud.

Igatahes võib Ekspert Nõuandja olla korraga kauplemise mitmes aspektis tõhus ja kasulik. Esiteks aitab see kauplemisideed kiiresti testida. Nende käsitsi testimine võtab objektiivse tulemuse saamiseks palju rohkem aega ning roboti parameetrite üle kordamine võimaldab salvestada testiaruandeid ja näha, milleks see või teine konkreetne algoritmiline kauplemisstrateegia võimeline on. See lähenemisviis on asjakohane skalpeerimisel, kui suured tehingud peavad toimuma väikese ajavahemiku jooksul. Ekspert Nõuandja kindlustab kaupleja ka suurte rahaliste kahjude eest.

Kuidas luua Ekspert Nõuandjat?

Ekspert Nõuandjad MetaTrader 4 jaoks, kõige populaarsem platvorm on kirjutatud MQL4-s, mis on spetsiaalselt automatiseeritud süsteemidega töötamiseks loodud programmeerimiskeel. Programmeerijad, kes seda keelt tunnevad, saavad nõuandja hõlpsalt luua, samas kui tavakasutajad peavad kulutama rohkem aega ja vaeva enda oma loomiseks.

RoboMarkets pakub sellistel juhtudel suurepärase lahenduse - tasuta kauplemisrobotide ehitaja, mis ei vaja programmeerimisoskusi. Kõik on nii lihtne, selge ja mugav, et kauplemisrobotit suudab luua igaüks. Ehitaja on saadaval R StocksTraderis, multivara platvormis, millel on täiustatud tööriistad tehniliseks analüüsiks ja rohkem kui 11 700 kauplemisinstrumenti.

Kuidas testida Ekspert Nõuandjaid?

Enne Ekspert Nõuandja kasutamist tegelikes turutingimustes on kauplejatel võimalus seda terminali ajalooliste andmetega kontrollida. Selline testimine võib kauplejatele väga kasulik olla, sest see aitab näha, kas nende loodud Nõuandja töötab tõhusalt, leida võimalikke vigu ja hinnata ligikaudset kasumit ja kahjumit. Tavaliselt on terminalis selle jaoks spetsiaalne aken, kus kasutajad saavad optimeerida ka Nõuandja sisendparameetreid ja seega suurendada nende jõudlust.

Lõpetuseks soovitused Algajatele

Alguses võivad kauplejad, kellel on algo kauplemisplatvormidega lühike kogemus pidada algorithmic trading seotud toiminguid üsna keeruliseks, kuid pärast mitu kuud kestnud automatiseeritud kauplemist suudavad nad tavaliselt luua oma Ekspert Nõuandjad. Kui sa kõhkled, et kas usaldada oma raha arvutiprogrammile, saad konfigureerida Nõuandja hoiatama heliga, hõlbustades sellega oluliselt sinu tööd ja vähendades aega, mis kulub graafilise analüüsi tegemiseks, signaalide ootamiseks ning positsioonide avamiseks ja sulgemiseks.

Ekspert Nõuandjate valik internetis on üsna lai, kuid vaid vähesed neist suudavad tõesti kasumit teenida. Kui kaupleja kasutab internetist alla laaditud kauplemisrobotit, võib ta kergesti kaotada raha. See on põhjus, miks kauplejad peaksid kauplemisrobotite loomisel olema väga ettevaatlikud. Samuti ei tohi unustada, et algokauplemise tulemused konkreetsel instrumendil, mis saavutatakse Ekspert Nõuandja abil, võivad olla täiesti erinevad sellest, mis saavutatakse teise instrumendiga kaubeldes. Sellepärast eelistavad kogenud kauplejad oma kauplemisrobotide kasutamist nende instrumentide puhul, mida nad on testinud.