Investeerimise soovitused

Kogemuste ja teadmiste jagamine on mis tahes valdkonnas väga oluline, kuid spetsialistidelt õppimine on kauplejatele eriti oluline, sest see võib aidata neil vältida asjatut rahalist kahju. Allpool leiad kogenud investorite näpunäiteid aktsiatega kauplemiseks. Selle nõuande järgimine aitab sul alustada investeerimist aktsiaturule. Need investeerimise soovitused on universaalsed kõigile finantsturgudele.

  1. Tee plaan. Vali üks või mitu sulle huvitavat kauplemisinstrumenti ja õpi tundma turul juba olemasolevaid strateegiaid. Määratle mugav kauplemisstiil ja proovi edukate kauplejate kogemusi ja investeerimise soovitused demo kontol praktikasse rakendada. Ära mine üle reaalsetele investeeringutele enne, kui oled loonud oma strateegia, määranud eesmärgi ja otsustanud rahasumma, mida oled valmis finantsinstrumentidesse investeerima ilma tõsiste tagajärgedeta. Professionaalsed kauplejad ei alusta kauplemist enne kui nad mõistavad oma lõppeesmärki.
  2. Ole rahulik. Börsil töötades on väga oluline jääda rahulikuks. Hoia enda rahulikuna ja järgi oma kauplemise plaani. Kui sinu strateegia ei tööta, vaata see hiljem üle, kuid ära tee midagi hetkeemotsiooni ajel.
  3. Pea meeles, et kõik teevad vigu. Mitte keegi, isegi kõige kogenum investor, pole kaitstud valede otsuste ja kaotuste eest. Seega peate seda võtma kui paratamatut asjaolu. Kauplemise põhiprintsiip on, et saadud kasum peab olema kõrgem kui eelpool mainitud kahjum.
  4. Tee oma otsused. Soovi korral võid järgida kogenumate kauplejate aktsiatega kauplemise näpunäiteid, kuid lõpuks oled sina ainus inimene, kes teeb otsuseid, mis mõjutavad sinu kauplemistulemusi. Tee 100% valmis ja tõhusad otsused.
  5. Ära karda turgu. Lühikese kauplemiskogemusega kauplejad kardavad ebakindlust. Need riskid on aga iga kaupleja töö lahutamatu osa.
  6. Vali oma enda kauplemise ajaraam. Mõned kauplejad eelistavad päevasisest kauplemist, samas kui teised on rohkem huvitatud pikaajalistest perioodidest. Ajavahemiku valik sõltub sinu kauplemisstrateegiast ja instrumentidest, millesse otsustasid investeerida. Kauplemise alguses saab ajaraami, nagu kõik muu, valida kogenumate kauplejate näpunäidete järgi.
  7. Vali ettevõtteid, mitte aktsiaid. See on üks kasulik aktsiaturu näpunäide. Hindade pidev jälgimine võib jätta mulje, et aktsiad eksisteerivad iseseisvalt. Iga tickeri taga on aga tõeline ettevõte, mille tegevusi ja dünaamikat peaksid enne selle aktsia ostmist õppima ja selle uudiseid tulevikus jälgima.
  8. Tee reeglid kõigepealt. Loetle põhjused, mis võivad sind vara ostma või müüma panna. Kontrolli seda nimekirja enne iga tehingu sooritamist, sest see võib aidata sul vältida kiirustavaid otsuseid.
  9. Sea stop korraldused. See, kuidas hinnad liiguvad eriti valuutaturgudel, on raskesti etteaimatav, seetõttu peaksid võimalike kahjude vähendamiseks kasutama Stop korraldusi.
  10. Suurenda oma varasid aeglaselt. Aktsiaturg ei salli kiirustamist, sest investeeringutelt saadav tulu võib tulla kuid või isegi aastaid hiljem. Tutvu huvitavate ettevõtetega ja lisa oma portfelli aeglaselt uusi paljulubavaid instrumente.
  11. Võta aega. Lühikese kauplemiskogemusega kauplejad avavad sageli mitu tellimust korraga ja saavad siis aru, et ei suuda neil kõigil silma peal hoida. Otsusta optimaalne tehingute arv, mida suudad korralikult hallata, ja proovi seda piiri mitte ületada.
  12. Õpi midagi uut. Iga kaupleja peamine "relv" on informatsioon. Hangi erinevatest allikatest uusi näpunäiteid aktsiaturu kohta, õpi rohkem tundma finantsturgude ja kauplemisinstrumentide kohta, proovi investeerimiseks erinevaid varasid.
  13. Jälgi uudiseid. Uudised on aktsiatega kauplemise näpunäidete üks peamisi allikaid ja neil võib olla oluline mõju finantsturgudele. Kui avaldatakse olulisi uudiseid ja olulist statistikat, võib turu volatiilsus olla kõrgem või madalam ja kauplemisinstrumentide hinnad võivad muutuda tavalisest kiiremini. Sellepärast, kui plaanid kaubelda uudistele, võta arvesse hinnaliikumiste ebastabiilsust ja erinevate tellimustüüpide täitmise nüansse sellistel perioodidel.
  14. Jälgi turgu. Jälgi, kuidas sinu valitud vara hind muutub ja jälgi turusituatsiooni. On suur tõenäosus, et mõned ootamatud sündmused võivad mõjutada sind huvitava instrumendi prognoose, nii et pead oma kauplemisstrateegiat üle vaatama.

Enne kauplemise alustamist

  1. Tee päris plaan. Sinu esimesed investeeringud ei tooda suure tõenäosusega palju kasumit. Loo kindel ja selge strateegia ning kasuta seda, eriti kriitilistel hetkedel, mil emotsioonid valitsevad.
  2. Jää oma strateegiale kindlaks. Järgi oma kauplemise plaani, eriti kui olete emotsionaalne. Kuid ära karda seda üle vaadata, kui sinu hüpotees osutus valeks. Kõik teevad vigu.
  3. Ära muutu emotsionaalseks. See on üks oluline aktsiatega kauplemise ja investeerimise soovitusi vähem kogenud kauplejatele. Ära tee kiirustavaid otsuseid ja püüa emotsioone vältida.
  4. Õpi turgu. Jälgi uudiseid, uuri turukäitumist ja õpi uusi varasid. Lisaks võib olla kasulik jälgida professionaalseid analüütikuid ja kauplejaid, kes jagavad oma kogemusi, ning saada näpunäiteid nende aktsiatega kauplemise õpetuste kaudu.
  5. Kasuta ära RoboMarketsi pakutavaid võimalusi. RoboMarketsi klientidel on tasuta juurdepääs analüütikale ja õppe materjalidele. Lisaks saad valida oma eesmärkidele sobivama kauplemiskonto ja platvormi.

Pea meeles, et finantsturgudel edu saavutamise retseptiks on koostatud tegevusplaan ja hoidumine hullumeelsetest otsustest.